Nawigacja

Informacje i komunikaty

Legalizacja taksometrów – informacja dla wnioskodawcy

Autor : Andrzej Wojtkowiak
Opublikowane przez : Izabela Jokiel

Uprzejmie informujemy, że w związku z trwającym w Polsce stanem epidemii i obowiązkiem zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego zarówno klientów Urzędu, jak i jego pracowników, w celu przeprowadzenia czynności legalizacyjnych taksometru zainstalowanego w pojeździe, podejmowane są czynności zmniejszające ryzyko zakażenia wirusem COVID-19.

 

Legalizacja taksometrów – informacja dla wnioskodawcy

Uprzejmie informujemy, że w związku z trwającym w Polsce stanem epidemii i obowiązkiem zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego zarówno klientów Urzędu, jak i jego pracowników, w celu przeprowadzenia czynności legalizacyjnych taksometru zainstalowanego w pojeździe, podejmowane są czynności zmniejszające ryzyko zakażenia wirusem COVID-19. Wobec powyższego, prosimy o zastosowanie się do poniższych wytycznych w zakresie przygotowania przyrządu pomiarowego do legalizacji:

  1. Legalizacja taksometru zainstalowanego w pojeździe będzie przeprowadzana wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu terminu (dnia i godziny).
  2. W wyznaczonym dniu obsługiwane będą tylko osoby zdrowe, niewykazujące objawów grypopochodnych, zwłaszcza kaszlu, gorączki czy kataru.
  3. W trakcie wszystkich czynności związanych z legalizacją bezwzględnie należy stosować maseczkę ochronną. W przypadku niestosowania tego środka ochrony czynności legalizacyjne wykonywane przez pracownika Urzędu nie będą podejmowane.
  4. W miarę możliwości zachowywać bezpieczny dystans pomiędzy uczestniczącymi w czynnościach osobami.
  5. Bezpośrednio przed podjęciem czynności w pojeździe, wnioskodawca bezwzględnie przeprowadza dezynfekcję pomieszczenia pojazdu oraz taksometru polegającą na:  
    • ozonowaniu wnętrza pojazdu (ozonator z certyfikatem) - Urząd zapewnia jedynie dostęp do źródła zasilania 230 V 50 Hz, lub- dezynfekcji chemicznej powierzchni wskazanych przez inspektora Urzędu.
    • dezynfekcja przeprowadzana jest przez użytkownika na własną odpowiedzialność środkiem chemicznym z atestem - Urząd zapewnia środek chemiczny.
  6. Na siedzenie, na którym ma przebywać pracownik Urzędu należy nałożyć folię ochronną dostarczoną przez wnioskodawcę.

 

do góry