Nawigacja

Informacje i komunikaty

Komunikat z dnia 16.03.2020 r.

Autor : Joanna Wiśniewska
Opublikowane przez : Izabela Jokiel

Komunikat Dyrektora Okręgowego Urzędu Miar w Poznaniu dotyczący sposobu postępowania Urzędu w okresie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

KOMUNIKAT

W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego,
Dyrektor Okręgowego Urzędu Miar w Poznaniu prosi, aby

w okresie od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania

wszelkie podania (żądania, wyjaśnienia, odwołania, zażalenia) były przekazywane do Urzędu za pośrednictwem Poczty Polskiej, innego operatora pocztowego lub podmiotu świadczącego usługi kurierskie, za pomocą telefaksu lub za pomocą innych środków komunikacji elektronicznej przez elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu (ePUAP). Podania poza postępowaniem administracyjnym mogą być także składane za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Wprowadza się również ograniczenie w możliwości wnoszenia opłat gotówkowych. Do odwołania nie będzie możliwości korzystania z kas w Punktach Obsługi Klienta. W związku z tym opłaty należy wnosić drogą bankowości elektronicznej.

Jednocześnie informuje się, że w związku z ograniczeniami wprowadzonymi w funkcjonowaniu Urzędu w celu zapobieżenia rozszerzeniu się zakażenia wirusem SARS-CoV-2, realizacja spraw prowadzonych przez Urząd może ulec wydłużeniu.

Z góry przepraszamy za powstałe utrudnienia i opóźnienia.

do góry